Що таке Google Analytics?

Що таке Google Analytics?

Google Analytics — це один із багатьох інструментів, які Google надає, щоб допомогти людям зрозуміти, що відвідувачі роблять на їхньому веб-сайті. Інструмент дозволяє відстежувати та аналізувати важливі дані про ваш сайт та відвідувачів сайту. Часте питання, яке ставлять люди: “Безкоштовна Google Analytics?” — Так, і це один із найпопулярніших безкоштовних інструментів.

Обсяг даних, які надає Google Analytics, робить його важливим компонентом онлайн-інструментів будь-якого менеджера веб-сайту чи маркетолога.

Google Analytics — це провідна аналітична платформа для відстеження ефективності сайту або програми. Це частина інструментів, що надаються Google, включаючи Google Search Console і Google Tag Manager.

Платформа надає повну картину того, як працює ваш сайт. Вона збирає величезну кількість даних та інтелектуально обробляє їх. Потім вона генерує звіти для відображення цих даних для вас. Ці звіти – це те, що ви можете використати, щоб отримати уявлення про ваш сайт та людей, які його відвідують.

Першим елементом Google Analytics є збір даних. Платформа може збирати широкий спектр даних про ваш сайт та про те, як відвідувачі його використовують. Вона включає в першу чергу:

  • Скільки відвідувачів отримують ваші сторінки
  • Звідки відвідувачі приходять на ваші сторінки
  • Як ці відвідувачі просуваються на вашому сайті
  • Що відвідувачі роблять на ваших сторінках
  • Як відвідувачі взаємодіють із елементами на ваших сторінках
  • Скільки часу відвідувачі проводять на ваших сторінках
  • На якому етапі відвідування користувачі залишають ваш сайт

Google Analytics використовує простий JavaScript для збору всіх цих даних. Ви отримаєте цей код, коли настроюєте Analytics для свого веб-сайту. Код додається на кожну сторінку та поміщає куки у браузер кожного відвідувача сайту. Потім файл cookie надсилає запит до Google Analytics, який повідомляє про кожну взаємодію користувача з вашим сайтом.